РОЗУМНІ ОКУЛЯРИ.

Розумні окуляри з розпізнаванням особи можуть зробити громадське спостереження непомітним і всюдисущим.

Від залізничних станцій і концертних залів до спортивних стадіонів і аеропортів, розпізнавання осіб поступово стає нормою в громадських місцях.

                      

Але нові формати обладнання, такі як ці розумні окуляри з підтримкою розпізнавання осіб, можуть зробити цю технологію по-справжньому здатною використовуватися правоохоронними органами та приватною безпекою в будь-який час і в будь-якому місці.

Самі окуляри виготовлені американською компанією Vuzix, а дубайська фірма NNTC надає алгоритми розпізнавання осіб і упаковує кінцевий продукт.

Ця технологія була названа NFTC iFalcon Face Control Mobile. В окуляри AR вбудована 8-мегапіксельна камера, яка дозволяє власнику сканувати особи в натовпі і порівнювати з базою даних, що містить 1 мільйон зображень. Повідомлення про позитивні збіги відправляються на прозорий дисплей окулярів, вбудований в об'єктив.

NNTC пишається тим, що його алгоритми розпізнавання осіб знаходяться в трійці лідерів по точності в тесті постачальника розпізнавання осіб уряду США, здатному виявляти до 15 осіб в кадрі в секунду і здатному ідентифікувати людину менш ніж за секунду. Проте, продуктивність цих алгоритмів завжди варіюється в дикій природі, і підроблена демонстрація відео нижче безумовно не повинна розглядатися як відображення реальної продуктивності.

NNTC повідомляє, що до теперішнього часу виготовлено 50 пар окулярів з підтримкою розпізнавання осіб, і що вони «в даний час використовуються в декількох операціях безпеки» в Абу-Дабі, столиці Об'єднаних Арабських Еміратів.

Не ясно, скільки окулярів продаються в роздріб або де їх можна купити.

Це не перший раз, коли ми бачимо розпізнавання осіб в окулярах. У минулому році поліцейські сили в Китаї розгорнули аналогічну технологію, використовуючи обладнання на вокзалах, щоб вибрати підозрюваних з натовпу.

Ця технологія також використовувалася для того, щоб люди з чорного списку, такі як журналісти, політичні дисиденти та правозахисники, не брали участі в щорічних зборах Всекитайських зборів народних представників, псевдопарламенту з 3000 делегатами.

Хоча подібні технології здаються особливо футуристичними, функціонально вони не дуже відрізняються від того, що вже розгорнуто в США та інших західних країнах.

Поліція в Америці може використовувати зображення, зібрані з камер спостереження тіла і камер відеоспостереження, для пошуку підозрюваних з використанням програмного забезпечення для розпізнавання осіб, в той час як у Великобританії камери розпізнавання осіб використовуються на таких заходах, як футбольні матчі, з використанням спеціально обладнаних фургонів.

Розумні окуляри Vuzix Blade AR (зображені в 2018 році) продаються покупцям для самих різних цілей.

Фото Вьерана Павича / Грані

Однак окуляри iFalcon Face Control спрощують всю цю процедуру. Користувачі можуть носити переносну базову станцію, яка підключається до окулярів і зберігає базу даних цілей.

Це означає, що для роботи програмного забезпечення їм не потрібне підключення до Інтернету, що підвищує мобільність, а повідомлення, що відправляються на вбудований дисплей окулярів, звільняють користувача для взаємодії з людьми або виконання інших обов'язків.

Іншими словами: подібна технологія означає, що правоохоронні органи можуть застосовувати алгоритми розпізнавання осіб і використовувати їх в громадських місцях з меншими труднощами і меншою кількістю відволікаючих чинників. Це означає, що він може бути використаний більш широко.

Слайд з маркетингових матеріалів NNTC, що показує можливі варіанти використання окулярів.

Є, звичайно, численні проблеми конфіденційності і цивільних прав, пов'язані з розпізнаванням особи. Алгоритми, які призводять цю технологію в дію, схильні до упередженості і часто використовуються правоохоронними органами в шахрайській манері. Це може привести до помилкових арештів і тюремного ув'язнення і дасть поліцейським новий інструмент для дискримінації етнічних меншин.

На макрорівні поширення технології розпізнавання осіб по всьому світу означає, що концепція суспільної анонімності скоро застаріє.

Як було видно в Китаї, коли уряд прийняв рішучі заходи проти переважно мусульманської уйгурської меншини, подібні технології забезпечують масове придушення і расове профілювання. Це, безумовно, буде благом для авторитарних урядів і режимів.

У своїх маркетингових матеріалах для окулярів iFalcon, NNTC каже, що технологія може використовуватися для ряду завдань, включаючи «громадський нагляд», «запобігання тероризму» і «моніторинг іммігрантів». Він також говорить, що його алгоритми можуть визначати вік, стать людей і емоції.

Міста і уряди тільки починають усвідомлювати наслідки цієї технології, причому багато країн вимагають кращого законодавства і контролю.

Сан-Франциско навіть зайшов настільки далеко, що заборонив використання розпізнавання осіб, але технологія продовжить поширюватися по всьому світу, особливо коли компанії упаковують її все більш компактними і обережними способами.

Джерело: The Verge

 
 
Мены потрібна консультація:
CLB9
Прикріпити фото (до 5 шт.)
Вхід на сайт:

Запам'ятати мене
Відновлення паролю:
Інструкції по відновленню паролю будуть відправлені на пошту вказану при реєстрації на сайті.
Реєстрація: